BEZPŁATNE WEBINARIUM

Początki stosowania węgla aktywnego do uzdatniania wody datuje się na rok 1920. Miało to miejsce w USA i zastosowano go do usuwania z wody chlorofenyli powodujących smak i zapach wody, a od 1930 stosowano już adsorpcję na węglu aktywnym do układów technologicznych uzdatniania wody. Od tamtej pory technologia uzdatniania wody na węglu aktywnym jest ciągle rozwijana, a sam węgiel jako adsorbent przygotowywany w coraz bardziej doskonałych złożach filtracyjnych.

Podczas webinarium uczestnicy poznają zasady uzdatniania na złożach węglowych, dowiedzą się o zaletach zastosowania takiej technologii. Zaprezentowane zostaną różnego rodzaju filtry i złoża z węgla aktywnego oraz ich wady i zalety.

Organizator: Wydawnictwo Seidel-Przywecki

Prelegenci: dr inż. Łukasz Weber, mgr inż. Agata Lis, mgr inż. Anna Borowczyk-Kurasińska, mgr inż. Radosław Ambroziak

Partnerzy spotkania: ACES Sp. z o.o. , Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Program spotkania:

  1. Eksploatacja filtrów węglowych. Aspekty praktyczne – dr inż. Łukasz Weber

Zakres prelekcji: Eksploatacja filtrów węglowych. Uruchamianie filtrów, kontrola pracy, płukanie filtrów węglowych. Utrzymywanie właściwej aktywności biologicznej filtrów.

 

2. Wykorzystanie węgli aktywnych w uzdatnianiu wody do picia – właściwości węgli aktywnych oraz praktyczne aspekty ich stosowania – mgr inż. Agata Lis, Aces Sp. z o.o.

Zakres prelekcji: Produkcja, właściwości oraz zasada działania węgli aktywnych oraz praktyczne aspekty doboru węgli aktywnych dla Stacji Uzdatniania Wody

3. Systemy drenaży Leopold stosowane w złożach filtracyjnych – mgr inż. Anna Borowczyk-Kurasińska, mgr inż. Radosław Ambroziak