Webinarium skierowane jest do użytkowników ujęć wód podziemnych – głównie do Przedsiębiorstw i Zakładów Wodociągowych, Zakładów Komunalnych i Jednostek Samorządowych. Tematyka spotkania skupiona jest na kluczowych zagadnieniach związanych z eksploatacją ujęć wód takich jak:
Spełnienie wymogów prawnych i merytorycznych wymaganych aktualnymi ustawami i rozporządzeniami,
Wdrażanie nowoczesnych technologii w eksploatacji ujęć wód podziemnych zapewniających zarówno diagnostykę ich pracy jak energooszczędność.
Prezentacja najnowszych agregatów pompowych z silnikami synchronicznymi.
Aktualnie opatentowane rozwiązanie pomiarów ciśnień w układach pompowych pomp głębinowych.
,,,
…
Organizator: Wydawnictwo Seidel-Przywecki
Prelegenci: dr inż. Marian Strączyński, mgr inż. Barbara Mulik, mgr inż. Bartosz Tywonek
…
Plan spotkania
Zarządzanie ryzykiem w odniesieniu do wód podziemnych ujmowanych na cele zaopatrzenia ludności w wodę – aspekty prawne i merytoryczne: – mgr inż. Barbra Mulik, doradca ds. bezpieczeństwa i jakości wody
SPMSYSTEM – system zarządzania , sterowania i interaktywnego monitoringu eksploatacji ujęć wód – dr inż. Marian Strączyński, MAST, Bełchatów
Optymalizacja kosztów pracy pompy w ujęciach wodnych – mgr inż. Bartosz Tywonek, WILO Sp. z o.o.
Systemy ochrony powłokowej betonu są częścią projektu naprawy i ochrony betonu. Projekt zabezpieczenia zbiornika powinien przewidywać wiele elementów zwanych zakresem rzeczowym.
Celem spotkania jest pokazanie możliwości bezpiecznego pozyskiwania wody do picia z jednoczesnym obniżeniem kosztów eksploatacji ujęć i pomp głębinowych (energia, diagnostyka, pewność dostaw wody).
W I połowie 2021 r. dobiega końca okres obowiązywania większości taryf za wodę i ścieki przyjętych w 2018 r. W rezultacie branżę wod-kan czeka druga kampania taryfowa przed Wodami Polskimi. Co istotne, na złożenie większości wniosków taryfowych przypadnie natomiast na styczeń i luty 2021 r.
Aby prawidłowo zaplanować modernizację oczyszczalni ścieków należy przygotować rzetelną analizę ilości powstających osadów ściekowych i wybrać optymalne rozwiązanie dla danej wielkości oczyszczalni.