BEZPŁATNY webinar firmy BASF – 9.06.2020 r.
/ARTYKUŁ SPONSOROWANY/
Metody ochrony i hydroizolacji konstrukcji betonowych poddanym agresywnym warunkom chemicznym.
Procesy oczyszczania ścieków implikują kwaśne środowisko o niskim pH. Taka ekspozycja środowiskowa jest szkodliwa i destrukcyjna dla betonu. Dlatego już kilkadziesiąt lat temu, po wcześniejszym zbadaniu tego zjawiska zostały stworzone specjalne kompozycje materiałów do ochrony powłokowej betonowych konstrukcji infrastruktury wodno-ściekowej. Ich celem było przedłużenie okresu eksploatacji tych konstrukcji.
.

Jednak od tego czasu znacznie zmieniły się warunki w tym zakresie, a agresywność tego środowiska znacznie wzrosła. Początkiem lat dwutysięcznych wielu eksploratorów oczyszczalni ścieków komunalnych w całej Europie zaczęło zgłaszać do różnych instytutów badawczych problemy z utratą trwałości zabezpieczeń powłokowych, które wcześniej znacznie dłużej chroniły konstrukcje zbiorników betonowych na ścieki niż obecnie, co w znacznym stopniu skróciło interwały czasu pomiędzy koniecznymi kolejnymi renowacjami.
.

Początkowo podejrzewano, iż jakość materiałów ochrony powierzchniowej pogorszyła się. Jednak po wnikliwych analizach tego zagadnienia okazało się, że materiały te (w tych samych warunkach eksploatacji) zachowują się zgodnie z założeniami jakie przyjęto w procesie tworzenia ich receptur.
Po analizach stwierdzono jednak, że warunki ekspozycji środowiskowej na jakie są one obecnie wystawione znacznie przekraczają założenia wspomniane powyżej.
Wobec powyższego potrzebne są obecnie materiały do ochrony powierzchniowej nowej generacji, które swoimi właściwościami będą odpowiadały warunkom eksploatacji jakie dzisiaj panują w obrębie infrastruktury wodno-ściekowej.
.
Dowiedz się co na ten temat mówią eksperci i zarejestruj się w bezpłatnym webinarze pod tytułem:
Nowa generacja ochrony powierzchniowej, betonowych konstrukcji infrastruktury wodno-ściekowej
Webinar odbędzie się 09.06.2020 o godz. 10.00
.